Warunki lokalowe

Nasz nowy budynek jest idealnie dostosowany dla dzieci. Wnętrze zostało zaprojektowane tak, żeby nasze maluchy spędzały miło i przyjemnie czas.

Wirtualna wycieczka (proszę kliknąć)

Nasz budynek został zaprojektowany i wybudowany od zera przez największego developera w Trójmieście – firmę Hossa. Spełnia wszystkie wymagania prawa budowlanego, bezpieczeństwa i higieny. Budynek jest jednopoziomowy, posiada wentylację mechaniczną oraz system kamer rejestrujących m.in. wejście do budynku. Teren budynku jest ogrodzony a wejście zabezpieczone domofonem oraz monitorowane jest kamerami.

marchewka_2a

Posiadamy cztery sale zabaw dla przedszkolaków, każda z własnym wejściem do łazienki. Sale są bardzo dobrze naświetlone światłem dziennym. Posiadają też niezależną wentylację mechaniczną oraz po min. dwa wyjścia ewakuacyjne każda. Ogrzewanie w całym budynku jest podłogowe, co daje dzieciom zimą wyjątkowy komfort. Wszystkie meble, zabawki, wykładziny posiadają odpowiednie certyfikaty wymagane dla tego typu obiektów.

W żłobku mamy 2 sale zabaw. Każda z nich ma własną sypialnię oraz wejście do łazienki. Dzieci ze żłobka mają swój plac zabaw, oddzielony od placu zabaw dzieci z przedszkola. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort spania dzieci w ciągu dnia, zamontowaliśmy dodatkowe drzwi akustyczne na korytarzu aby „wytłumić” niepotrzebne dźwięki dochodzące z części przedszkolnej. Dla rodziców natomiast przygotowaliśmy miejsce na wózki w szatni żłobkowej.

marchewka_18a

W łazienkach temperatura wody jest regulowana przez termostat i nastawiona w ten sposób aby dzieci się nie oparzyły. Wysokość i wielkość umywalek oraz ubikacji jest dostosowana do małych dzieci. Ścianki działowe między ubikacjami są przemyślane tak aby dzieciom dawały komfort i prywatność ale na tyle niskie aby nauczycielki widziały co się w nich dzieje.

Posiadamy własną kuchnię i zaplecze gastronomiczne. Jest to pełna kuchnia co znaczy, że posiłki przyrządzamy sami od zera. W naszej kuchni przestrzegane są wysokie standardy higieny i bezpieczeństwa wg HACCP.

marchewka_3a

Wnętrza przedszkola zostały zaprojektowane w sposób, który sprzyja koncentracji oraz daje optymalne warunki dla rozwoju kreatywności dzieci. Unikamy zbyt dużej ilości rozpraszających wizualnych bodźców, bazę stanowią ciepłe, jasne wnętrza tworzące przyjazną atmosferę, w której pojawia się intensywny, nasycony kolor w formie prostych geometrycznych plam oraz kontrastowe zestawienie czerni i bieli.

marchewka_5a

Ważnym elementem wnętrza budynku są miejsca przeznaczone na prezentacje prac dzieci.
Kolorowe płaszczyzny graficzne na ścianach wydzielają strefy zabawy, nauki, odpoczynku oraz dają pole do rozwoju wyobraźni, a dzieci same interpretują kształty czy będą np. domkiem czy rakietą czy kredką – tworzą swój świat. Zależy nam na kontakcie dziecka od najmłodszych lat z dobrym designem, a przez to kształtowanie jego kreatywności i wrażliwości