Zajęcia dodatkowe bezpłatne


Zajęcia dodatkowe realizowane są w cenie czesnego – nie pobieramy za nie dodatkowych opłat. Na prośbę Rodziców mogą być organizowane inne aktywności – dodatkowo płatne.


Kuchcikowo” – autorskie zajęcia kulinarne, podczas których dzieci pod opieką  przygotowują smaczne i zdrowe potrawy. Staramy się rozbudzić w dzieciach ciekawość i chęć do eksperymentowania w kuchni. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Juz od najmłodszych lat warto jest wyrobić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe, co w przyszłości z pewnością zaowocuje.


Zajęcia muzyczne w przedszkolu są prowadzone według programu autorskiego przez Panią Beatę Liley, muzyka i pedagoga z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Każde półgodzinne spotkanie będzie stwarzać różne okazje do spotkania z muzyką, takie jak:


Język angielski – Chcielibyśmy, żeby język angielski dla naszych przedszkolaków stał się naturalną formą porozumiewania. Będziemy się uczyć słówek i zwrotów niezbędnych w życiu codziennym. Poznamy kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych, bo przecież język to ludzie i ich zwyczaje. Poszukamy zabaw, które inspirują też maluchy w innych krajach. Nauczymy się piosenek i wyliczanek, bo na całym świecie dzieci bawią się tak samo. Lekcje angielskiego będą zawsze zabawą. Dajmy naszym dzieciom słuchać, pozwólmy im zachwycić się słowami w obcym języku! Bo dla nich to nie jest język obcy- dla nich to kolejna podróż w nowe, interesujące i ciekawe miejsca. Zajęcia te odbywają się codziennie (5 razy w tygodniu), a dodatkowo dzieci mają kontakt z tym językiem poprzez śpiewanie piosenek, wyliczanki i recytowanie wierszyków.


„O czterech żywiołach. Ziemia, woda, ogień, powietrze” – warsztaty przyrodniczo – badawcze, według programu autorskiego opracowanego przez naszą nauczycielkę Katarzynę Szulc.
Tworzymy dzieciom warunki do samodzielnego eksperymentowania oraz zachęcanie ich do obserwowania zjawisk chemicznych i fizycznych poprzez różne doświadczenia. Warsztaty nasycone są zabawami badawczymi, ukierunkowanymi na odbieranie zmysłami bodźców oraz poszukiwanie zależności w świecie przyrody. „Wulkan i wielka piana”, „Pływające jajko”, „Lodowe wędki”, „Podwodny magnes” i wiele innych podejmowanych przez nas projektów, umożliwia naszym przedszkolakom odkrywanie tajemnic nauki. Nasza wyprawa odkrywcza do żywiołów sprzyja zgłębieniu wiedzy o rzeczywistości oraz rozwojowi wielu kompetencjom i zdolnościom poznawczym niezbędnym w dalszej edukacji.

 


„Od krakowiaka po country” – zajęcia wokalno-taneczne odbywają się dwa razy w tygodniu. Poprzez zabawę dzieci poznają tańce regionalne, narodowe, towarzyskie oraz elementu fitnessu terapeutycznego. Mali tancerze we wcześniej przygotowanych barwnych strojach prezentują swoje umiejętności dwa razy w roku. Dzieci rozwijają poczucie rytmu, ukryte umiejętności, talenty i zainteresowania. Taniec jest jednym ze sposobów  przeżywania, przekazywania emocji, formą odreagowania, a co najważniejsze dla dzieci w wieku przedszkolnym znakomitą zabawą. Marzy nam się żeby nasze przedszkolaki któregoś dnia uczestniczyły w konkursie tańca organizowanym dla grup przedszkolnych.


Zajęcia ruchowo-sportowe – raz w tygodniu odbywają się zajęcia z piłką w ramach programu „Przedszkole i piłka” (www.przedszkoliada.pl). Na tych zajęciach dzieci mają pierwszy kontakt z wychowaniem fizycznym zarówno w ujęciu zabawy, zajęć sportowych oraz w charakterze przygotowania dziecka pod względem mentalnym do współpracy w drużynie oraz wpojenia zasad zdrowej rywalizacji sportowej.


Atrakcje – zapraszamy grupy teatralne z widowiskami dla najmłodszych dzieci, muzyków, którzy zapoznają nasze dzieci z różnymi stylami muzyki oraz z wieloma instrumentami, tancerzy, którzy zaznajamiają dzieci z różnymi stylami tanecznymi (warsztaty dla naszych podopiecznych), zapraszamy przedstawicieli wielu ciekawych zawodów, maluchy mają organizowane bajkowe seanse kinowe w przedszkolu, organizujemy ciekawe wycieczki, jest wiele warsztatów plastycznych, dekoracyjnych, gastronomicznych oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Również dla rodziców organizowane są różnego rodzaju warsztaty z dietetykami, psychologami i innymi specjalistami w miarę potrzeb.