Nasza Kadra

Przedszkole Marchewka Gdańsk Weronika Kolka-Pielecka

Weronika Kolka-Pielecka – nauczyciel wychowania przedszkolnego, z-ca Dyrektora ds. administracyjnych.

“Uśmiech to najkrótsza droga do drugiego człowieka” Henry Saka

Pamiętam pierwsze kredki i blok rysunkowy… Pierwsze rysunki, a na nich widziany oczami dziecka świat… Świat nieograniczonej wyobraźni, świat pełen marzeń, których lista stale się wydłużała. Pewnego dnia zapakowałam wszystkie swoje skarby do małego plecaczka. Trzymając mamę za rękę ruszyłam odważnie przed siebie. Moim oczom ukazał się dotąd nieznany budynek. A w nim piękna, przytulna sala, wypełniona dziećmi, zabawkami i Jej śmiechem… Pani Iwonka – czarodziejka, której uśmiech działał jak magiczne zaklęcie, z którą każdy dzień był pełną przygód podróżą.

Dzięki Niej nie zapomniałam, że nadal jestem dzieckiem. Dzięki Niej wkroczyłam w świat dorosłości, nie zatracając przy tym swej wrażliwości. Dzięki Niej jestem dziś nauczycielem.

I tak już od jedenastu lat. Oddana pracy z dziećmi wieku przedszkolnym. Absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej, przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wykorzystująca w swojej codziennej pracy metodę projektów. Mama niespełna rocznej Matyldy, która jest dla mnie najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju.

Marta Zdun – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel rytmiki, z-ca dyrektora ds. dydaktycznych.

Muzyka może zarówno uspokajać jak i pobudzać, stanowi więc jeden z najbardziej skutecznych sposobów wpływania na nastrój dzieci.

Z muzyką związana jestem od najmłodszych lat, co w późniejszym czasie zaowocowało dyplomem z rytmiki oraz ukończeniem kierunku Wychowania muzycznego na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pracując w szkołach i ogniskach muzycznych zauważyłam, że wychowanie młodego człowieka wrażliwego na muzykę, wymaga zaspokojenia jego naturalnej potrzeby rytmu oraz ruchu. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych dziewczynek, które tak jak inne dzieci w ich wieku, mają wrodzoną potrzebę ruchu i uzewnętrznienia przeżyć emocjonalnych poprzez zabawę i obcowanie z muzyką.

Elżbieta Szpankowska – metodyk wychowania przedszkolnego, pedagog, terapeuta SI, z-ca dyrektora ds. dydaktycznych.

To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela

Pochodzę z rodziny z tradycjami pedagogicznymi a geny nauczania są u nas przenoszone z pokolenia na pokolenie. Po wielu latach doskonalenia się, stałam się nauczycielem dyplomowanym wychowania przedszkolnego, pedagogiem a także terapeutą integracji sensorycznej oraz arteterapii, terapii ręki i terapii ruchowej. Lubię być z dziećmi, obserwować je i uczyć się od nich, odkrywać ich talenty, predyspozycje, wspierać je w dążeniu do celu. To dzieci od 30 lat inspirują mnie jak pełnić rolę dobrego nauczyciela. A może już w dzieciństwie odkrywałam jak stać się wrażliwą i oddaną dzieciom nauczycielką, kiedy moim młodszym koleżankom organizowałam zabawę w szkołę. Dziś wspierając młode pokolenie nauczycielek w ich pracy oraz planując zajęcia edukacyjne w przedszkolu kieruję się najnowszymi osiągnieciami dotyczącymi pracy mózgu, wiedzą z neurodydaktyki i edukacji ewolucyjnej.

Aneta Gumowska – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

“Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka” Jan Paweł II

Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia, otwartą na nowe sytuacje. Poza wiedzą przekazywaną dla dzieci każdego dnia ważna jest dla mnie nauka szacunku do ludzi oraz wszystkiego co je otacza. Chciałabym ciągle się kształcić, doświadczać oraz rozwijać aby moja praca przyniosła jak najlepsze efekty. W ludziach cenię sobie szczerość, zrozumienie i chęć pomocy innym. Czas wolny od pracy spędzam z rodziną i przyjaciółmi. Bardzo lubię zwierzęta w szczególności koty.

Weronik Behmke – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel języka angielskiego.

“Małymi kroczkami, powoli do celu”

Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim, co otworzyło mi furtkę do podjęcia pracy w zawodzie, który wykonuje już od 7 lat. Praca z dziećmi od zawsze przynosiła mi satysfakcję, a ich uśmiech jest nieocenionym i niekończącym się źródłem motywacji Punktem wyjścia w mojej pracy jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa. Stawiam spory nacisk na rozwój społeczny dzieci. Grupa przedszkolna to silne więzi, wspólne doświadczenia, przeżycia. Razem tworzymy rodzinę, dzięki której dziecko poznaje swoją wartość i potrafi budować zdrowe relacje międzyludzkie, uczy się zrozumienia i otwartości, a to cechy niezbędne w dzisiejszym świecie. Prywatnie pasjonuję się zdobywaniem górskich szczytów oraz odkrywaniem najdalszych zakątków naszej pięknej planety.

Patrycja Truszczyńska – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda.

Każde dziecko jest wyjątkowe i czerpie niepowtarzalną radość z poznawania świata a my mamy przyjemność mu w tym pomagać.

Jestem osobą odpowiedzialną, cierpliwą i wrażliwą na drugiego człowieka. Mam doświadczenie w opiece nad dziećmi w różnym wieku. Codzienna praca daje mi wiele satysfakcji i radości. Zależy mi na tym, by dzieci czuły się kochane, szczęśliwe i zawsze były uśmiechnięte. Praca z dziećmi to dla mnie nie tylko zabawa i nauka, ale także radość z patrzenia jak się rozwijają i pną coraz wyżej. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i pedagogika przedszkolna z logopedią.

Marzen Klasa – nauczyciel wychowania przedszkolnego, logopeda.

Nic nie daje tyle radości i szczęścia, co szczery uśmiech dziecka

Jestem osobą opanowaną, cierpliwą i pozytywnie nastawioną do ludzi. Od zawsze interesowała mnie praca z dziećmi i wiedziałam, że mój przyszły zawód będzie z tym związany. Wybierając kierunek studiów, bez żadnych wątpliwości zdecydowałam, że będzie to pedagogika. Doświadczenie zdobyte w pracy z dziećmi nauczyło mnie, że zawód nauczyciela i opiekuna wymaga dużego wysiłku, ale dzięki temu, z dnia na dzień, obserwuje się postęp w rozwoju najmłodszych, co daje wiele satysfakcji i motywuje do realizacji dalszych działań. Poza rozszerzaniem wiedzy i umiejętności dzieci, zależy mi na tworzeniu życzliwej atmosfery i wywoływaniu u nich uśmiechu każdego dnia. W swojej pracy kieruję się empatią i sumiennością. Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza oraz Logopedię, a obecnie studiuję pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną.

Małgorzata Sinkiewicz – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

“Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało.” Janusz Korczak

Krążą mi w głowie słowa Korczaka, nie tylko te, ale te jakoś bardziej. Miałam marzenie: chciałam znaleźć takie miejsce na ziemi gdzie dziecko jest centrum wszechświata, gdzie dorośli nie tylko nauczają a uczą się od dzieci, nie ciągną ich za sobą za to podążają za nimi, gdzie to dzieci są drogowskazem tego, czego chcą się dowiedzieć a dowiadują się poprzez doświadczanie, próbowanie i poszukiwanie. Podążając za marzeniami trafiłam do Marchewki, przedszkola, które mnie oczarowało. Teraz jeszcze bardziej wierzę w to, że warto mieć marzenia. Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch córek, jestem absolwentką studiów pedagogicznych o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, jestem też niepoprawną optymistką i fanką filmów animowanych Disneya, cały czas pielęgnuję swoje wewnętrzne dziecko, do czego zobowiązuje mnie data moich urodzin, która przypada na dzień dziecka… Dzisiaj czuję, że jestem w odpowiednim miejscu i robię to co sprawia mi ogromną przyjemność.

Karolina Nikel – nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Szklanka radości, kilka uśmiechów, garść dobrych słów, szczypta nadziei.

W 2016 roku ukończyłam studia II stopnia na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna z kształceniem integracyjnym. Jestem osobą pogodną, opanowaną i konsekwentną. Praca z dziećmi to duże wyzwanie, które wymaga cierpliwości i zaangażowania, ale to przede wszystkim radość, szczęście, poczucie spełnia i codzienna motywacja do przekraczania własnych granic i osiągania nowych celów. U dzieci cenię najbardziej szczerość i otwartość świata. Każda chwila spędzona z nimi daje mi wiele satysfakcji i codziennie uczy czegoś nowego.
Przedszkole Marchewka Gdańsk Magdalena Koman

Magdalena Koman – nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel języka angielskiego.

“Don’t give up. I believe in you all. A person’s a person, no matter how small.”  Horton the Elephant from Dr. Seuss

Jestem nauczycielem z pasji i powołania, rozwój i kształtowanie dziecka małego fascynują mnie od pierwszych lat studiów.
 W swojej metodyce przede wszystkim stawiam nacisk na wychowanie bez osądzania oraz zawstydzania, w kontakcie z dzieckiem posługuje się językiem szacunku, 
najważniejsze są dla mnie emocje, które przeżywa. Uwielbiam pracę w przedszkolu ze względu na codzienną rutynę oraz niespodzianki każdego dnia, te dwie wykluczające się
w normalnym życiu kwestie w przedszkolu mają swe magiczne zastosowanie. W pracy najważniejsze są dla mnie relacje z moimi wychowankami, ich sposób myślenia to coś
co mnie intryguje i inspiruje do działania. Wychodzę z założenia, że małe dzieci nie ogranicza język komunikacji, dlatego w swojej pracy staram się używać naprzemiennie języka ojczystego z angielskim. 
 Prywatnie lubię długie spacery z psem, binge watching na netflixie i jazdę na snowboardzie.

Danuta Oskwarek – pomoc nauczyciela

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.

Jestem osobą obowiązkową i uczynną. Najważniejszy jest dla mnie dom i rodzina. Jestem spełnioną mamą dwóch córek. Swoją pracę z dziećmi zaczęłam zaraz po szkole średnie. Po dłuższej przerwie z dumą mogę przyznać, że niespełna 4 lata temu zaczęłam ponownie kontynuować pracę w gronie naszych pociech. Dzieci dają mi szczęście. W każdym dziecku staram się znaleźć coś wyjątkowego. Moją pasją jest kuchnia. W wolnym czasie lubię gotować, spędzać czas z rodziną a w weekendy wyruszać na długie spacery z naszym pieskiem – Sonym.

Agnieszka Trymerska – pomoc nauczyciela

“Nie indoktrynuj własnych dzieci. Naucz je myśleć samodzielnie , naucz je oceniać dowody i naucz je nie zgadzać się z tobą” Richard Dawkins

Od kilku lat miałam możliwość pracować z dziećmi, wcześniej jako opiekunka obecnie w przedszkolu.
Praca z dziećmi daje mi wiele cennych doświadczeń, każdego dnia uczymy się od siebie nawzajem. Zwracam uwagę dzieci na piękny otaczający nas świat ucząc szacunku i wrażliwości dla niego. Lubię stawiać przed dziećmi różne wyzwania aby odkrywały swoje możliwości, nabierały śmiałości, odwagi i mogły być dumne z siebie.
Od dziecka moją pasją jest malowanie i projektowanie, podczas zajęć lub w czasie wolnym pokazuje dzieciom różne techniki plastyczne starając się zarazić pasją do własnej twórczości.

Katarzyna Guzek – pomoc nauczyciela

Przytulanie może sprawić wiele dobrego – szczególnie dla dzieci

Bardzo lubię pracę z dziećmi. Przez wiele lat zdobywałam doświadczenie pracując jako niania. Jestem miłą, ciepłą i łagodną osobą. Wszystkie wyzwania dnia codziennego przyjmuję z uśmiechem. Między innymi dlatego szybko nawiązuję serdeczne relacje z dziećmi. Lubię patrzeć jak szybko się rozwijają i jak bardzo są szczere we wszystkim co robią. Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia zarówno dla dzieci, jak i dla nas opiekunów. Od dzieci możemy uczyć się kreatywności, spontaniczności, a także ufności z jaką spoglądają na każdy nowy dzień. Praca w przedszkolu to wspaniała przygoda! Wolny czas przeznaczam na moje pasje, czyli ogrodnictwo i cukiernictwo.

Aleksandra Owczarska – pomoc nauczyciela

Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat.

Już w szkole podstawowej uwielbiałam opiekować się dziećmi pojawiającymi się w moim otoczeniu. W liceum zdecydowałam o zostaniu pedagogiem. Obecnie jestem absolwentką studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Od wielu lat sukcesywnie gromadzę wiedzę i doświadczenie poprzez pracę z dziećmi w placówkach i domach prywatnych jako niania. Codzienne zabawy połączone z nauką pozwalają dzieciom poznawać otaczający świat, mi natomiast dają motywację i inspirację do tworzenia nowych pomysłów a obserwowanie Ich jak rosną i stają się samodzielne jest dla mnie bezcenne.

Monika Rudnik – pomoc nauczyciela

Dzieciństwo to najlepszy czas na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych

Jestem osobą cierpliwą i odpowiedzialną, a praca z dziećmi daję mi ogromną satysfakcję. Szczególną uwagę kładę na kwestię żywienia. Uważam, że edukacja żywieniowa jest obecnie potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Prowadząc warsztaty kulinarne dzielę się swoimi umiejętnościami i wiedzą na temat zdrowego żywienia zdobytymi podczas studiów na kierunku dietetyka. Jestem entuzjastką zdrowego stylu życia i niemarnowania. Wolny czas lubię spędzać w otoczeniu zieleni – jeżdżąc na rowerze bądź przemierzając szlaki oraz gotując i czytając.